Giriş Yap Üye Ol
{{sepetUrunler.length}}
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

BEYÇERİ SÜZME ÇİÇEK SÜTLEĞEN BALI 460GR

Satıcı: BEYÇERİ

Ürün yorumu yok
{{anaFiyat}} TL
{{indirimliFiyat}} TL

En geç 5 Ağustos tarihinde kargoya verilir

KARGO
BEDAVA
{{ (varyantlar|filter:{pid:flt.id}:true)[0].grup }} Seçiniz
Adet
Sütleğen Balı Nedir?Güneydoğu Anadolu bölgesinin zengin florasında endemik bir bitki olarak yetişen ve farklı türleri bulunan sütleğen bitkisinin çiçeğinden toplanan nektarlar ile arıların ürettiği baldır. Yöresel bir bal olan sütleğen balı haşul balı olarak da adlandırılmaktadır.
Sütleğen Balının ÖzellikleriSütleğen balı koyu renkli, kıvamı ve kokusuyla oldukça özgün bir yapıya sahiptir. Özellikleri diğer bal çeşitleri ile hemen hemen aynıdır. Karşımıza çıkan en önemli özelliği ise fenolik bileşikler bakımından zengin olmasıdır. Fenolik bileşikler, bitkileri zararlı canlılardan korumakla beraber insan sağlığını da olumlu yönde etkiler. 
Sütleğen Balı Nasıl Tüketilmelidir?Sütleğen balını kahvaltıda tüketebileceğiniz gibi ayrıca sabah aç karnına bir çorba kaşığı ve akşam yatmadan önce yine bir çorba kaşığı şeklinde tüketebilirsiniz. Diğer bal çeşitlerinde olduğu gibi sütleğen balını da diğer arı ürünleriyle (arı sütü ve polen gibi) karışım yaparak da kullanabilirsiniz.
Nasıl Muhafaza Edilmeli?Diğer bal türleri gibi sütleğen balının da saklanma koşulları aynıdır. Isı ve ışıktan mümkün olduğunca uzak ve serin bir alanda saklamanız tavsiye olunur. Ayrıca balınızın kristallenmesi son derece normaldir. Kristallenme balın doğasında vardır. Aslında balın bu şekilde tüketilmesi önerilir. Fakat tüketim alışkanlığı dolayısıyla akışkan halde ve berrak olması istenmektedir.

www.biribirine.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}
  .biribirine.com üyesi

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

BEYÇERİ

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor