Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Marka :

Beyçeri Süzme Çiçek Balını TanıyalımGüzel bir güne başlangıç yaptıktan sonra ihtiyacınız olan en önemli şey eşsiz bir sabah kahvaltısıdır. Geniş zamanı olanlar için bir köy kahvaltısı, günümüzün tempolu yaşamına yetişmek, aceleci olanlar için ise doyurucu ve enerji verici bir kahvaltı olmazsa olmazdır. Kahvaltının çeşidi ne olursa olsun tüm sofralarda olmazsa olmaz baldır. Lezzetiyle, verdiği enerji ve doyuruculuğuyla sofralarımızda bir an görmesek telaşa kapılırız. Bir de Güneydoğu Anadolu’nun, ilkbahardan başlayıp sonbahara kadar yetişen bin bir çiçek çeşidinden toplanarak soframıza bal olarak geliyorsa işte mükemmel kahvaltı karşınızda demektir.
Beyçeri Süzme Çiçek Balının KarakteriSevdiğimiz herkesin karakterini de aynı oranda severiz. Beyçeri süzme çiçek balı da tam sevebileceğiniz karaktere sahip. Faydalı,enerji dolu, çoğu zaman tatlı ama bazen heyecan yaratması için acı ve en önemlisi hayatınızın olmazsa olmazı. Kalitesinden asla ödün vermeyen bir bal. Zengin çiçek polenine sahip reyhasıyla özel bir bal.
Beyçeri Süzme Çiçek Balının YoldaşlarıBeyçeri süzme çiçek balını elbette ki tek başına tüketebilirsiniz. Ama bir de şöyle düşünün; ekmeğinizin üzerine tereyağını sürmüşsünüz. Şimdi bu ekmek ve tereyağ ikilisi bir de bal aramaz mı? Biz de öyle düşünmüştük. Peki ya arı sütü? Denemeyenler mutlaka bal ve arı sütü ikilisini tatmalı. "Benim bol bol şifa ve vitamine ihtiyacım var. Ne yapsam olmuyor. Hem lezzetli hem faydalı bir şey istiyorum.” diyenleriniz var, biliyoruz. Öyleyse süzme çiçek balı ve poleni güzelce karıştırın. Bu lezzetle beraber hem ağzınız tatlansın hem bağışıklığınız artsın.
Beyçeri Süzme Çiçek Balımızı Koruyalım"Bal bozulur mu?” ya da "Balı hangi kıvamda tüketmek daha faydalı?” sorularının cevabını sizden esirgemeyeceğiz elbette. Öncelikle balınızın kristalize olduğunu görürseniz tedirgin olmayın. Her organik balın doğasında kristalize olmak vardır. Hatta balı kristalize halde tüketmek daha uygun diyebiliriz. Fakat tüketme alışkanlığımızdan dolayı akışkan kıvamını tercih ediyoruz. Elbette bir sakıncası yok. Balın kristalize olma süresi türüne ve saklama yöntemine göre erken ya da geç olabilir. Kristalize halde olan balı sıcak su dolu bir kap yardımıyla eritmeniz doğru bir davranış olacaktır. Aman dikkat edin! Balınız suyla temas etmesin. Çünkü balın suyla teması fermantasyona sebep olmaktadır. Mümkün olduğunca ısı ve ışıktan uzak bir yerde ve oda sıcaklığında balınızı muhafaza etmelisiniz. İşte muhafazası bu kadar kısa ve öz.
Balın Arıcılık SüreciBahar mevsimi geldi mi içimiz kıpır kıpır olur. Sanıyoruz ki arıların da böyle bir hissi var. Her zaman çalışkanlığı ile ön planda olan arı, bu mevsimde daha bir aşkla çalışıyor. Polenleri büyük bir neşe içerisinde oradan oraya taşıyor. Kolonisiyle bir birlik olup mümkün olduğunca fazla olmayı da hedefliyorlar. Arıların bu enerjisine dayanamayan arı yetiştiricileri bu muntazam hareketlenmeyi daha faydalı bir hale getirmek için olaya dahil olur.Bal peteklerini istasyon olarak gören arılar yayladan özenle seçtikleri polenleri bal haline getirmek için buraya uğrarlar. Arı üreticileri ise bal peteklerinden aldıkları numuneleri Beyçeri Bal Tesisine ulaştırır. Burada ise kalite kontrol ekibi numuneleri test eder. Başarılı arıların meydana getirdiği her balın lezzetli olduğundan şüpheniz olmasın. Aralarından sıyrılan bazı lezzetli bal numuneleri olmuyor değil. İşte bu eşsiz numuneler tesisin başka bir birimine gönderilir ve orada son bir teste tabii tutulur. Son adımda ise yüksek teknoloji ve hijyen koşulları altında paketlenerek sofranıza ulaşmak için sıralarını beklerler.

www.biribirine.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}
  .biribirine.com üyesi

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

BEYÇERİ

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor