Giriş Yap Üye Ol
{{sepetUrunler.length}}
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

BEYÇERİ ORGANİK SÜZME ÇİÇEK BALI 460GR

Satıcı: BEYÇERİ

{{anaFiyat}} TL
{{indirimliFiyat}} TL

Mağazaya özel 100 TL ve üzeri ücretsiz kargo

En geç 4 Ağustos tarihinde kargoya verilir
{{ (varyantlar|filter:{pid:flt.id}:true)[0].grup }} Seçiniz
Adet
Organik Süzme Çiçek Balı Nedir?Sürekli etrafta bir organik kelimesi dönmekte. Yediğimiz, içtiğimiz her şey mümkün mertebe organik olsun diye çabalıyoruz. Fakat organik kelimesinin tam olarak ne demek olduğunu biliyor muyuz? Hemen açıklayalım.Ülkemizin doğu ve güneydoğu bölgeleri gibi birçok bakir alan bulunmaktadır. Bu bölgelerde gerçekleştirilen bitkisel ve hayvansal üretim organik yönetmeliğine uymaktadır. Sertifikasyon kuruluşları, organik yönetmeliğinde sınırları çizilmiş olan organik üretim şartlarını yerine getiren üreticileri denetler. Belirtilen şartları sağlamış olan kişi ya da işletmelere organik sertifikası verilir. Burada üretilen ürünler üretim aşamasından itibaren son aşamaya kadar büyük bir titizlikle incelenir ve gözetim altında tutulur. Üretim, paketleme ve pazarlama dahil tüm süreçler kayıt altında tutulur. Bu şekilde tüketiciye organik ürünlerin kontrol altında olduğu ve güvenliği garantisi verilmiş olur.Organik kelimesinin tam karşılığını öğrendiğimize göre gelelim diğer sürece. Siirt’in Pervari ilçesinde organik üretim yapmakta olan üreticilerden ballar toplanmaktadır. Toplanan bu balların laboratuvarda analizi yapılır. Kalite kontrol testlerinden başarıyla geçen ballar, organik paketleme izni olan Beyçeri tesisimizde aynı titizlik ve disiplin ile paketlenir. Ambalajlanan ballar yine aynı itina ile tüketiciye ulaştırılır. 
Organik Süzme Çiçek Balının ÖzellikleriRengi genel olarak açık amber, kıvamı ve kokusu ise kendine hastır. Polifloral yani çok çiçekli bir baldır.Yüksek rakımlı, geven ve kekik ağırlıkta olmak üzere binbir çeşit çiçeği bir arada barındırmasıyla öne çıkar. Buradan da ne kadar zengin bir yelpazeye sahip olduğunu anlamak mümkün. Çiçek balıyla ise hemen hemen aynı özellikleri taşır. Kalite değeri ise takdir edersiniz ki oldukça yüksektir.
Tüketim ÖnerisiOrganik süzme çiçek balını ister kahvaltıda ister ara öğünlerde, ne zaman ağzınızı tatlandırmak isterseniz tüketebilirsiniz. Ayrıca farklılık isteyenler de diğer arı ürünleriyle karışım yaparak (arı sütü ve polen gibi) tüketebilirler.
Muhafaza KoşullarıHer balda doğal olduğu kadar organik süzme çiçek balı da kristallenir. Birçok kişi balın kristallenmesinin çok zararlı olduğunu, balın sahte olduğunun bir göstergesi ya da bozulmuş olabileceğini düşünür. Kimi ise bunun olağan bir durum olduğunu bilir ve uygun koşullarda eriterek tekrar tüketir. Fakat şunu bilmekte de fayda var, balın önerilen tüketilme biçimi tam olarak bu kristalize durumudur. Tüketim alışkanlığından dolayı ise bal daha akışkan kıvamda tüketilmeye devam etmektedir. Elbette bu durumun bir sakıncası yoktur.Organik süzme çiçek balınızı olabildiğince ısı ve ışıktan uzakta, normal oda sıcaklığında ve kesinlikle buzdolabına koymadan muhafaza etmeniz tavsiye edilir. Böylelikle balınız daha uzun ömürlü olacaktır.
Beyçeri Arıcılığı Tanıyalım Baharın gelmesiyle birlikte zengin floraya sahip olan doğa canlanır. Bu dönemlerde ise arı yetiştiricileri yoğun bir çalışmaya başlarlar. Arılar polen ve nektar toplamaya ve hızlı bir şekilde üremeye başlayarak popülasyonu artırırlar. Baharda gelişen arı kolonileri nektar akımının artması ile bu nektarları kovana taşıyarak bal üretimine başlarlar.Tüm bu süreçlerin ardından artık arı yetiştiricisi için hasat zamanı gelmiş demektir. Modern tekniklerle beraber bal sağımı gerçekleştirilir. Sağılan balların numuneleri Beyçeri bal tesislerine ulaştırılır. Kalite kontrol departmanı bu numunelerin fiziksel ve kimyasal analizlerini yapar. Kalite kontrolden geçen ballar tesise getirilir ve tekrar tüm balların analizlerine bakılır. Bu aşamayı da atlatan ballar artık Beyçeri tesislerinde uygun depolama koşullarında yerlerini bulur. Son teknoloji kullanılarak ve balın doğal dokusuna dokunmadan tam otomasyonlu bir paketleme gerçekleştirilir.Beyçeri tarafından paketlenen ballar tüm organikliği, lezzeti ve şifası ile sofralarınızda yerini almaya artık hazır durumdadır.

www.biribirine.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}
  .biribirine.com üyesi

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

BEYÇERİ

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor